subscribe: Posts | Comments

Top 10 filmů o divočině

0 comments
Top 10 filmů o divočině

Venku mrzne, až praští a do přírody se teď vydávají jen pořádní otužilci. Pro ostatní tu máme seznam deseti filmů o divočině, které vám zkrátí čekání na oteplení. A třeba vás inspirují k nějakému dobrodružství.

1. Divočina (Wild)

Měli jste někdy dojem, že se vám celý život sesypal jako domeček z karet a že byste se nejradši na všechno vykašlali a ztratili se do přírody? Přesně tak se cítí hlavní hrdinka filmu Cheryl, která se rozhodne svoji smůlu v osobním životě „rozchodit“ na PacificCrestTrail, 1770 kilometrů dlouhé vysokohorské trase. A nezastaví ji ani to, že nemá s pobytem v přírodě absolutně žádné zkušenosti.

 

2. Útěk do divočiny (Into the Wild)

Podobnou zápletku má i film Útěk do divočiny. Tentokrát se ale jedná o ztvárnění skutečné události. Hlavní hrdina Christopher McCandless právě dokončil univerzitu s vyznamenáním, ale rozhodně se necítí být připravený zapojit se do kolotoče moderní civilizace. Místo toho daruje své úspory na charitu a s batohem a puškou vyráží do divočiny na Aljašku.

 

3. Na ostří nože (TheEdge)

Na Aljašce se odehrává i další příběh z našeho seznamu. Miliardář Charles Morse (v podání Anthonyho Hopkinse) a fotograf Robert Creene (Alec Baldwin) havarují s letadlem v divočině a jejich přežití komplikuje nejen naštvaný medvěd, ale i boj o Charlesovu manželku.

 

4. Trosečník (CastAway)

Když už jsme u havárií letadla, nemůžeme opomenout novodobého Robinsona v kůži Toma Hankse a jeho volejbalového společníka Wilsona. Jestli se vám nějakým zázrakem podařilo do teď tento film minout, tak vás čeká one man show, při které se z věčně uspěchaného inženýra FedExu stane v jediném okamžiku trosečník na pustém ostrově, odkázaný jen na své schopnosti a na pár balíčků vyplavených na břeh.

 

5. 127 hodin (127 Hours)

127 hodin vypráví pravdivý příběh dobrodruha Arona Ralstona, kterého uvěznil kámen na dně kaňonu. Film surovým způsobem ukazuje, co všechno je člověk ochoten udělat pro přežití. Měl by si ho povinně pustit každý, kdo se neobtěžuje informovat své blízké o plánech svých cest.

 

6. Revenant Zmrtvýchvstání (TheRevenant)

Nádherná krajina, naštvaná medvědice, ještě naštvanější indiáni a Leonardo DiCaprio plazící se napříč divočinou za pomstou a za Oscarem. Víc od tohoto výletu do roku 1823 mezi lovce kožešin nečekejte. Co ale filmu Revenant chybí na příběhu, to dohání bombastickými záběry divoké přírody, takže po vizuální stránce se připravte na pořádnou podívanou.

 

7. Kon-Tiki

Kon-Tiki je jméno voru, na kterém se norský mořeplavec a antropolog ThorHeyerdahl vydal roku 1947 napříč Tichým oceánem. Nešlo jen o cestu za dobrodružstvím, ale také o důkaz, že už v předkolumbovské době se mohli lidé přesouvat na obrovské vzdálenosti jen na primitivních plavidlech a bez moderních nástrojů. Posádka voru překonala za 101 dní přes 3770 námořních mil.

 

8. Útěk ze Sibiře (The Way Back)

Tento film sleduje pouť sedmi mužů, kterým se roku 1940 během sněhové bouře podaří utéct z ruského gulagu. Cesta za svobodou je ale vede nejdřív přes mrazivou Sibiř, pak přes poušť Gobi až do Himalájí. Záchrana je čeká až ve 4 000 mil vzdálené Indii.

 

9. Poslední traper (The Last Trapper)

Jestli máte dost filmů, kde člověk bojuje s přírodou, Poslední trapper nabízí úplně jiný divácký zážitek. Francouzský dokumentarista sleduje život Normana Winthera, který se snaží žít se svou ženou a psy v rovnováze s přírodou uprostřed kanadské divočiny.

 

10. Osm statečných (Eight Below)

A na závěr máme film pro rodiny s dětmi a pro milovníky psů. Osm statečných není pokračování známého westernu, je to příběh o smečce tažných psů, která musela být kvůli sněhové bouři zanechána o samotě na výzkumné stanici v Antarktidě. Film je inspirovaný skutečnou událostí, ale naštěstí má mnohem lepší konec než jeho předloha.

 

Další tipy najdete například zde – SEZNAM FILMŮ SE SURVIVAL TÉMATIKOU a pokud znáte i nějaké jiné, podělte se o ně v komentářích! :)

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam