subscribe: Posts | Comments

Reality show z Pravěku – 10 000 př.n.l.

2 comments
Reality show z Pravěku – 10 000 př.n.l.

Všechny ty vily a velcí bratři se už asi okoukaly, tak teď reality show začínají přitvrzovat. Různé formy trosečníků, přežití, sežrání hadem (LINK) a podobně vedou k tomu, že se brzy můžeme těšit na pravé Hunger Games nebo něco horšího. (Pro zájemce doporučuji Stephen King – Dlouhý pochod).

 

Channel 5 nedávno uvedl reality show s názvem 10,000 BC, která se bude celá odehrávat v prostředí doby kamenné (konkrétně tedy koncem mladého paleolitu). Dvacítka odvážných se nechá na 2 měsíce zavřít a natáčet v Bulharské divočině, kde bude jejich cílem žít, přežít a zvítězit jen s tím, co jim příroda nabídne.

 

Zahraniční články prozrazují mimojiné i to, že mezi soutěžícími bude vegetariánka, během prvních 24h zkolabuje první nešťastník, dojde na červivé maso a celkově půjde o hodně zábavy s procesem transformace z Homo Sapiens Sapiens do zastaralejšího modelu kromaňonce. Můj názor je ten, že to bude značně dotčené civilizací a téma doby kamenné tak zůstane jen motivem naprosto průměrné reality show o ničem.

 

Měly by se objevit kamenné nástroje, sekyrky, oblečení z kůží, využití šlach, kostí, přírodního léčitelství a všechno, co se týká ohně.

 

Celá show začne 2denním sezením s expertem na přežití (to asi nebude Bear Grylls (LINK) ani Ray Mears (LINK), jelikož ty bez nože nedají ránu :D ) a poté budou odkázáni osudu – a kamerám samozřejmě.

Uvidíme, co se z této reality show vyklube a zda se z ní stane fenomén, který bude třeba i přeložen do češtiny. První díl už v pondělí 2. února.

 

Pro Bushcraft.cz sepsal Matyáš Vejskal.

 

Zdroje

http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/channel-5s-reality-show-10000-4990885

http://www.channel5.com/shows/10000-bc/

  1. Rika Akira says:

    Pod doporučení Dlouhého pochodu se podepisuju :D

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam