subscribe: Posts | Comments

KPZ – Video přehled

8 comments
KPZ – Video přehled

Krabička poslední záchrany

 1. Kryštof says:

  Výborné nápady a vychytávky! Tuto krabičku také vlastním a spoustu věciček jsem už vyměnil nebo doplnil, nicméně děkuji za tuto recenzi, je v ní spousta věcí, na které by člověk přicházel delší dobu. Škoda, že jsou tyto kvalitní drátové pilky velmi špatně k sehnání, nicméně si to kompenzuji ruskou řetězovkou – úžasná věc :-)

 2. Kryštof says:

  Rád bych se zeptal, jakou máte zkušenost s nožem Wenger oproti Victoinoxu? Moc mě tento model upoutal :-) Je mezi těmito noži obecně nějaký rozdíl v ostří? U Victorinoxu mě osobně například nevyhovuje poměrně veliká vůle čepelky v čepu, zvlášť směrem „dozadu“. Naopak ocel je výborná. Děkuji :-)

  • Peter says:

   Ja mám nôž Wenger Ranger 55 a musím povedať, že to nie je nôž do prírody, ešte tak na opekačku k ohňu na krájanie slaniny. Dobre sa drží, je mohutný, čepeľ je dlhšia aj rukoväť oproti Viktorinoxu. Po čase sa však začne kývať v kĺbe ako u každého takéhoto noža. Čo mi na ňom vadí je, že nie je vôbec vhodný na trošičku ťažšiu prácu, pretože čepeľ je moc tenká a krehká – ohne sa a zlomí. Pilka reže dobre. Ostrie vydrží ostré dostatočne dlho pokým si ho šetríte. Na záver – je to skôr záložný vreckový nožík pre len ľahšiu činnosť. Do prírody na stanovačku odporúčam ťažký zatvárací nožík s hrúbkou čepele nad 3mm s väčšou rúčkou.

  • Ve srontatelných nožích je rozdíl pouze v otvíráku na konzervy, ten victor má na něm malý plochý šroubovák, což wengernemá, ale plechovka se sním otvírá mnohem lépe a pohodlněji. V ocelích rozdíl není, zpracování obou je na stejné dobré úrovni. Akorát wenger končí, už bude pouze victorinox, za mě škoda, už kvůli otvíráku a nože ranger mi přijdou pěknější než jejich protivníci od vinox

 3. Butter dsd says:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde jste sehnal ty signály země vzduch, tabulky, a protokol pro lékaře a ty základní informace o přežití do KPZ..a jinak dobrý videjko. Díky ButTeR

  • engys says:

   Toto by zajímalo i mne. Nebylo by možno to například oskenovat a někam dát? Díky

   • cannis78 says:

    Ahoj .Proč protokol pro lékaře? A zkus zadat na googlu morseovka a pak si vytisknout obrázek co ti bude vyhovovat a za cca10Kč zalaminovat. Pásma nechápu,pokud se pohybuješ v Čechách A základy signalizace a první pomoci se nauč a nepotřebuješ papír s instrukcemi!
    P.S.Ostatně i s tou morseovkou si myslím,že by bylo snažší se jí naučit…
    P.P.S Pokud moje odpověď „zní“ arogantně a naštvaně,omlouvám se ale ta „KPZ“ plná blbostí mi fakt hnula žlučí!

    • Pásma nepotřebuješ, pohybuješ-li se po většině evropy a i tak je pro běžné použití odchylka zanedbatelná.
     Nejlepší obrázek pro ukázku doktorovi „kde mě to bolí“ je přece jen vlastní tělo a nedokážu si představit reálnou situaci, kdy bych protokol pro doktora potřeboval.

     A je mi tě líto, hýbe-li ti žlučí taková drobnost. Autor videa třeba všechno používá a je to jen tvou levostí, že to nedokážeš nebo neznáš. Většina obsahu má své opodstatnění a taková krabička, nebo KPZ všeobecně, mnoho místa nezabere a přece jen se občas hodí, když už ne jen pro nositele, tak s tím můžeš někomu pomoct. Tím chci naznačit, že nenosit do přírody aspoň základní KPZ je i sobecké a bezohledné vůči ostatním.

     Osobně KPZ nosím, kromě jiného nutnou součástí jsou plastové stahovací pásky, asi nejúčelnější doplněk a taky nejčastěji používaný. Mnohdy mnohem lépe zastanou práci provazu, lepidla, svorek, sponek… Utáhnete i jednou rukou, použijete i když máte ruce zmrzlé tak, že uzel neuvážete. Jsou spolehlivé, nerozvážou se, povolí až při extrémní zátěži.
     Pár věcí na které si vzpomenu, které jsem během let sám opravoval pomocí pásků: prasklá spona na popruhu batohu, netěsnící hadička camelbagu, prasklý kryt baterií na foťáku, naštíplé topůrko sekyrky, pak výroba praku. Není to zrovna „nature“, ale často je to mnohem lepší, než něco trápit kusem provazu.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam