subscribe: Posts | Comments

Eaten Alive – debakl v přímém přenosu!

0 comments
Eaten Alive – debakl v přímém přenosu!

Spousta lidí brání přírodu všemožnými způsoby, které jdou někdy jen těžko pochopit. Připoutat se k ropné plošině, stromům, které se mají kácet apod. Vždy jde těmto lidem jen o jedno – zveřejnit své snažení, dostat se do médií a přitáhnout pozornost.

 

Paul Rosolie použil podobný způsob k tomu, aby přilákal více pozornosti k ochraně anakond. Zasvětil jejich studiu celý život a chtěl poukázat na fakt, že jejich podmínky se zhoršují a že tento druh může brzy přibýt na seznamu zvířat, kterým hrozí vyhynutí.

 

Paul na to šel celkem přímočaře. Chtěl se nechat sežrat anakondou. Aby to přežil, začal vyvíjet speciální oblek, který by ho ochránil před rozmačkáním během toho, co ho had bude škrtit a polykat, a poté i proti kyselinám v žaludku. Vzal si taky kyslíkovou masku. To vše se svým týmem dlouho testoval a připravoval se na velké finále, které provedl za podpory National Geographic a Discovery Channel dne 8.12.2014 v živém přenosu.

 

Přichystal si 6metrovou anakondu (Pozn.: Původně měl chytit nějakou divokou, ale to se moc nepovedlo, tak radši použil jednu ze zajetí – fanoušci to brali jako zradu, protože slíbil něco jiného), potřel svůj skvělý oblek prasečí krví a začal se před anakondou promenádovat, aby vzbudil její lovecký instinkt. Had si jen líně zívnul a radši si držel odstup. Paul teda na anakondu zaútočil a ta se bránila. To, co se dělo potom, Paul popisuje takto: „Šla mi rovnou po obličeji a poslední, co jsem viděl, byla její doširoka otevřená tlama. Pak už byla jen tma.“

 

Celý experiment pokračoval jinak, než si asi Paul představoval. Podle mě si myslel, že ho had slupne jako malinu a on bude jako slon / klobouk v Malém Princovi nebo Jonáš ve velrybě. Možná během svého studia viděl, co had se svou obětí před pozřením provádí, ale to mu rozhodně nepohlo uvědomit si, že to bude provádět i s ním.

 

Pokračujme tedy. Had nasadil tlamu na jeho helmu a začal tělem stahovat jeho tělo. Každá smyčka se utáhla tak pevně, že Paulův oblek začal praskat. Kromě helmy, která to nevydržela, byly slabým místem jeho ruce. Ty se totiž dostaly do polohy, kdy anakonda svým sevřením začala lámat, kroutit a vytahovat kosti z kloubů. Paulův puls se zrychlil a bylo jasné, že je něco špatně. Paul nakonec nevydržel a do vysílačky začal prosit o pomoc svůj tým.

 

To odstartovalo docela divoký kolotoč. Tým Paula zachránil, diváci si začali na Twitteru stěžovat na podvod ze strany Discovery Channel, protože nedodržel ani jeden slib a celá show byla jen blamáž. Nicméně Paul je spokojený. Chtěl udělat „něco strašidelného a šokujícího, co by přitáhlo pozornost diváků k důležitému tématu“ a to se mu podle něho povedlo.

Zde máte celé video. Nastavili jsme to na samotný útok, ale můžete samozřejmě si to pustit od začátku.

 

To, že zároveň rozzuřil mnoho ochránců zvířat, kteří od začátku celý kousek brali jako týrání zvířete, které bude polykat člověk, kterého potom násilím vytáhnout, jistě nemusíme zdůrazňovat. Těžko říct, zda šlo skutečně o „dobrý skutek“ nebo jen „dobře myšlenou blbost“.

 
Pro Bushcraft.cz sepsal Matyáš Vejskal.
 

Zdroje:

http://nypost.com/2014/12/08/anaconda-man-fails-to-get-eaten-alive-for-discovery-special/

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/eaten-alive-paul-rosolie-describes-the-absolutely-terrifying-moment-he-was-swallowed-by-an-anaconda-9908598.html

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam