subscribe: Posts | Comments

Problémy s klouby

2 comments
Problémy s klouby

Artritida: Jedná se o bolestivý zánět kloubů, který může být vyvolán nejrůznějšími příčinami od prostého opotřebení kloubu po autoimunitní reakci.

Účinnou pomocí je pasivní cvičení: Tělo nepřekonává odpor, tím pádem se svaly ani vazy nenamáhají, ale zvětšuje se hybnost postiženého kloubu. Nejezte citrusové plody, rajčata a omezte konzumaci červeného masa.

Artróza: Artróza je onemocnění kloubní chrupavky, která se vlivem zatížení kloubů opotřebovává. Zvýšené riziko je u starších osob a u lidí s přetěžovaným pohybovým aparátem. Opotřebení chrupavky (styčné plochy kostí v kloubu) vyvolává bolesti a deformaci kloubů.

Do kůže postižených kloubů vetřete několikrát denně kostivalový a rozmarýnový olej. To by mělo zmírnit bolestivost a poškození. Průběh choroby zpomaluje chaluha bublinatá, která se podává ve formě tobolky, tablety nebo prášku.

Revmatoidní artritida: Jedná se o jednu z autoimunitních chorob (neznámý organismus vyvolá v těle reakci, při které tělo sebe samo ničí) postihující až 1% populace, mezi oběti patří často i mladí lidé. Toto onemocnění vyžaduje lékařskou péči, ale přírodní medicína dokáže léčbu účinně podpořit.

Pijte čaj z celerových semínek, vrby bílé a guajaku. (Všechny byliny ve stejném poměru, dvě čajové lžičky na šálek.) Bolavé klouby ovažte zábalem z heřmánkových květů, chmele nebo z kostivalu. Denně jezte tobolky s harpagofytem (1 g) a s pupalkou dvouletou (2 g), k tomu rybí olej, vitamin C a zinek. Bolavé klouby uvolní ledový obklad přiložený na několik minut.

Omezte solení jídla a konzumaci mléčných výrobků, jezte tučné ryby.

Dna: Dna je bolestivé postižení kloubu, které souvisí se stravovacími návyky, sklony k tomuto onemocnění se často dědí. Dnu vyvolává nadměrná konzumace purinů, které se vyskytují převážně v červeném mase a ve vnitřnostech. Jedná se o nahromadění krystalků kyseliny močové v kloubním pouzdru, právě toto způsobí bolest.

Omezte příjem potravin bohatých na puriny (viz. výše). Pijte hodně vody a dalších močopudných látek, ty pomáhají vyplavit kyselinu močovou z organismu.

Několikrát denně pijte čaj z rovných dílů celerových semínek, kořene sadce nachového a ploštičníku hroznovitého (jedna čajová lžička na šálek). Na bolestivá místa přikládejte obklady pokapané hřebíčkovým olejem.

Tenisový loket, Zamrzlé rameno: Tenisový loket je zánět šlachy procházející vnější částí lokte, bývá způsoben dlouhodobou jednostrannou zátěží kloubu. Zamrznutí ramene je ztuhnutí, které se často objevuje i bez příčiny.

Oba problémy lze řešit aplikací rostlin s protizánětlivými účinky. Smíchejte 5 ml levandulového a heřmánkového oleje s 40 ml třezalkového oleje a touto směsí si masírujte postižené místo. Pijte čas z celerových semínek a z guajaku.

 1. vlkodlaq says:

  Hezké, a dál? Bechtěrev např? Řešení akutní bolesti v přírodě, když nemáme po ruce aulin či brufen, a potřebujeme dojít? Tohle je web zaměřený na přežití v divočině, ne? Návrh jednoduchého cvičení při bolesti zad od těžkého batohu? Jak se třeba ráno efektivně a správně rozhýbat po noci strávené na šutru? nechci kritizovat, berte to prosím, autoři článků jako dobře míněnou radu, většina zde publikujících lidí má ve zvyku vystavovat, více či méně nedokončené články a tím, byť to myslí dobře, snižují úroveň tohoto webu.
  Howg

  • Poznámka k revmatoidní artritdě: autor by si před publikováním článku mohl informace ověřit.
   Ano, je to autoimunní onemocnění, kdy tělo zjednodušeně řečeno bojuje samo proti sobě (jako třeba crohnova nemoc), ale žádný neznámý organizmus v těle reakci nevyvolá, je to genetická porucha.
   A že postihuje až 1% populace?? Zlatý voči, až 35% jen v čr!!

   Zamrznutí ramene způsobuje nerovnoměrné zatížení páteře a ramen a jedná se v podstatě o křeč svalu, vůbec se nemusí týkat kloubu.

   Pokud člověk k revmatoidní artritidě trpí ještě bechtěrevem, tak podávání rybího tuku a zinku může velmi přitížit (napomáhá kostnatění výrůstků vzniklých zánětem).

   A jak to všechno vím? Jsem Bechtěrevik s revmatoidní artritidou od svých patnácti let, proto (přes svou obvyklou ohleduplnost a cit) označím tento článek za naprosto neužitečný s nepřesnými, mylnými, zavádějícími informacemi!
   Pokud máte problémy s klouby a doktoři Vám nestačí, existuje klub bechtěreviků a jejich web, kde se dovíte spostu užitečného a klub navíc často požádá různé akce. A ani nemusíte být bechtěrevik, stačí artritida :-)

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam