subscribe: Posts | Comments

Kožní infekce

0 comments
Kožní infekce

Menší kožní infekce lze velmi dobře léčit za pomoci rostlinných přípravků. Tyto infekce způsobují mikroorganismy, které žijí přímo na povrchu pokožky a napadají tělo v době oslabení imunity (při únavě nebo rekonvalescenci po nemoci).

Akné je způsobeno zánětem mazových žláz a nadměrnou produkcí mazu, to vše je důsledkem hormonální nerovnováhy v pubertě. Osoby trpící akné musí v první řadě omezit konzumaci potravin zvyšujících tvorbu mazu (smažená jídla, živočišné tuky, sladkosti, alkohol).  Pijte čaj z rovných dílů macešky, kopřivy, lopuchu a z gotu koly (dvě čajové lžičky do šálku). Pleť ošetřujte směsí růžové vody a vilínu virginskéhotea tree olejem. Nanášejte na pokožku vatovým tamponem.

Příznaky plísňových onemocnění jsou: Zarudnutí, svědivost, olupování kůže. Plíseň vzniká v teplém a vlhkém prostředí, proto dbejte na pořádné osušení po koupeli. Jezte echinaceu, ta celkově posiluje imunitní systém. Plíseň omývejte roztokem túje ve vodě. Suchou a podrážděnou pokožku opečovávejte měsíčkovým krémem nebo tea tree olejem.

Bradavice je virové onemocění, při kterém dochází ke zvýšenému množení kožních buněk za vzniku nehezky vypadajícího hrbolu na pokožce. Nejčastěji se objevují na rukou, nohou nebo na obličeji. Zkuste na bradavici několikrát denně kapat šťávu z pampelišky nebo z vlaštovičníku, další možnost je tea tree olej.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam