subscribe: Posts | Comments

Únava a vyčerpání

0 comments
Únava a vyčerpání

- Únava po fyzické nebo psychické námaze je naprosto normální, problémem se stává v případě, kdy cítíte vyčerpání při běžných činnostech.

V tomto případě je na místě užívat přírodní látky s povzbuzujícím účinkem, jako například kávu, čaj, kolu a čokoládu, které obsahují kofein, ten zvyšuje činnost centrální nervové soustavy. Z dlouhodobého hlediska jsou však mnohem prospěšnější rostliny, které zvyšují energii a vytvářejí rezervy. Mezi ně patří například rozmarýna a damiana. Připravte si čaj z rovných dílů těchto bylin (jedna lžička na šálek).

Mezi další rostliny s tonizujícími účinky patří ženšen, který se užívá v tradiční čínské medicíně.

- Chronická únava je dlouhodobý stav vyčerpání, kdy člověka unavuje jakákoli činnost a imunitní systém je značně oslabený.

Obranyschopnost organismu je třeba posílit echinaceou, česnekem nebo kozincem, z potravinových doplňků užívejte vitamin C a vitamin E. Toxiny z těla vyplavíte očistnou bylinnou kůrou: Rozmixujte mísu svízele a užívejte 10 ml šťávy třikrát denně.

- V době rekonvalescence po nemoci je organismus celkově zeslabený, pocit slabosti je normální. Je důležité jíst zdravě a dbát na správnou životosprávu. Výhonky vojtěšky obohatí stravu o většinu nezbytných látek. Pomůže také nálev z rovných dílů řepíku, ovesné slámy a heřmánku (dvě lžičky na šálek čaje).

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam