subscribe: Posts | Comments

Viktor Borisov – KDO SE NACHYTAL? :)

6 comments
Viktor Borisov – KDO SE NACHYTAL? :)

Pozorně se podívejte na fotky! Tento muž ztratil vše. Bývalý podnikatel s právním vzděláním, kterého podrazil společník, za zády prodal firmu a zmizel s penězi. Manželka ho opustila hned, jakmile se ocitli na mizině. Viktor se s tím vyrovnal a odešel do lesa.

Žije tam už druhý rok. Sám a šťastný. Bez peněz, bez majetku, bez civilizace. Mobil, na kterém si čte knihy a vede deník, dobiji ručně. Jeho jediným snem je sehnat peníze na pořádnou motorovou pilu, aby nemusel kácet palivové dříví sekerou.

DOPLNĚNO (20:22) KDO SE NACHYTAL? PŘIZNEJTE SE!

Doufal jsem, že aspoň někoho napadne, že něco není v pořádku. Dokonce i v první větě jsem psal, ať se podíváte pozorně! Alespoň tu chatku jste zmínili :) .
Jedná se skvělý podvod, který vymyslel bezdomovec a rodina, u které začal bydlet. Spolu připravili tuto chatku a napsali velmi dojemný mail všem známým bloggerům v Rusku a dalších rusky mluvicích zemích. Někteří z nich navštívili Viktora, podívali se, jak bydlí, uvěřili a napsali na svých stránkách. A vznikla senzace! Lidé začali Viktorovi na mobil (V Rusku jeden z operátorů umožňuje vybírat kredit v hotovosti) posílat příspěvky, někdy i v řádech tisíců, jen aby měl na jídlo a konečně si splnil sen – koupil si tu pilu. Hysterie vydržela několik týdnů, pak si lidé začali všímat, že nádobí je příliš čisté, na rukou nejsou puchýře od tvrdé práce, pec se pravděpodobně netopila víc než pětkrát atd. Nemluvě o tom, že by chlap za dva roky dokázal postavit daleko lepší úkryt před zimou, než je tenhle. Ale bylo pozdě, na SIM kartu podnikavého Viktora v té době přišlo v přepočtu víc, než 1 milion :) . Který on bez problémů po částech vybral u operátora.
V době největší hysterie ho dokonce navštívili i z televize Russia Today a odvysílali to v angličtině do celého světa:

 1. Obdivuji jeho odhodlání žít, neumím si ani představit jaký je to sešup být jeden den úplně nahoře a na druhý den dole. Přeci jenom zde se ukazuje to, že láska k přírodě se může hodit každému.

 2. Honza says:

  No, dobrý…jen si tak říkám, co v zimě? Ta igelitová maringotka, to bude asi docela hoňka, to vytopit.

 3. filip says:

  to s tim igelitem docela dobře drří teplo mame také jeden takový jenom by mě zajímalo odkud je protože u nás by se to mohlo pokutovat

 4. Honza says:

  Smekám je to frajer, ale v zimě to nebude asi moc idylka :D

 5. Tak to bych teda nečekal, vynalézavost nezná mezí.

 6. Borec, takhle se vydělává na lidech. Žádné žebrání, žádná zlodějina, jen trochu lhaní a lidi posílají prachy. pěkné. Neposlal bych mu nic, ani kdybych tomu věřil. Proč? Protože nemá prachy na vysněnou pilu, ale na cigára má. Jinými slovy, kuřákům nasrat.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam