subscribe: Posts | Comments

Výroba zemnice (zemljanky) – foto návod

18 comments
Výroba zemnice (zemljanky) – foto návod

Přinášíme vám sérii fotek, za pomoci kterých získáte základní informace o výrobě zemljanky. Na fotkách chybí pouze výroba a instalace dveří a ucpání děr mechem. Stavební práce autor musel přerušit z důvodů extrémně nízkých teplot (-28°C) a vrátí se k nim až na jaře. Chybějící fotky pak samozřejmě doplníme.


Autor: Ayno (piterhunt.ru)

 1. Krásná práce pánové. Velmi dobré stránky, zajímavé informace. Pozdravy z polštiny. Vítejte na blogu http://mybushcraft.blogspot.com
  S pozdravem Zdybi

 2. Pěkné.
  Mohl bys prosím rozvést postup štípání fošen? Nařezával jsi je vždycky? Jak hluboko? Na fotkách to vypadá, že některé jsou celé řezané, jiné převážně štípané (trhané => trhanice).
  Taky bys mohl přidat použití nástrojů na výrobu jednotlivých prvků.

  Pokud bych chtěl napsat i slovo kritické, pak si myslím, že motorovou pilu nebylo nutno používat v takovém rozsahu. Řadu věcí (rybinový čep i dlab) lze pohodlně vyrobit dlátem a případně ruční pilou, k zarovnávání zhlaví trámů do výsledného oblouku poslouží dobrá sekera. V literatuře jsou zdokumentované stavby srubů jen s použitím sekery.

  Ovšem za štípání fošen dávám +
  Hynek

 3. vlkodlaq says:

  Velmi pěkný návod, jednoduché, efektivní. Jen by mě zajímal postup dál, chvojí, drny… přívod vzduchu, detail vytápění a odvodu kouře? Tohle jsem nikdy nezkoušel, tak chci pochytit zkušenosti druhých pro vyvarování se vlastních chyb, za reakci předem děkuji

 4. jara says:

  Moc se mi to líbí, ale příjde mi to ještě nedokončené. Řekl bych, že jsou hoši tak v půlce:-)

 5. dodelajte to kluci plis

 6. SkyFr3y says:

  na fotce č.19 jsem nepochopil jak tam ty klády u těch dveří drží to jsou jenom na sobě nasazené ??

 7. ScoutX says:

  Moc pěkné..taky bych se přimlouval, za doplnění slíbených fotek. Jinak díky i za tuto část.

 8. Lobo says:

  Hezka prace.

 9. Cototurobí says:

  Toto sem asi nepatrí.Podla mna vôbec.Ved kdo zvás si bere do hori motorovú pílu dve sekeri a vela dalších vecí ?? bushcraft neni o stavaní „domov“ v lese.Je to o tom prežit v lese iba z čo najmenej pomockami :) A večina ludí ked ina do hori na víkend si nestavia taketo veci ale iba improvizované prístrešky.Takúto vec by som staval tížden :)

  • mizuh says:

   Souhlas, motorová pila k přežití nepatří:o)

   • honza says:

    Motorova pila sice k preziti nepatri,ale bushcraft a preziti neni to same…ikdyz spolu souvisi. Mam ten pocit.

  • Když už bych se měl zamyslet nad témou, předtsavím-li si postapokalyptický svět a z nějakého důvodu bych zrovna já přežil, jedná se taky o přežití a motorová pila je jasná volba a zemljanka parádní bejvák :-)

 10. Reiki says:

  Jdu do toho – děti mě stejně o vše připraví, než být na ulici…..

 11. Jaroslav Polánský says:

  V tomto případě nejedná o nouzové obydlí, ale o předem promyšlenou a připravenou stavbu. Když už bych měl k dispozici nářadí a nástroje, které byly při stavbě použity, raději bych vystavěl komfortnější obydlí,např. menší srub.

 12. Trniman says:

  Tohle že je zemľanka? Nesmešiťě meňa…

 13. Rory says:

  Dokonala parada!!! Jaro uz tu je ..tak co nakej posun??? :)

 14. Majky says:

  Vypadá to dobře, ale moc rád bych viděl, jak to vypadá dokončené… přeci jen už je to bezmála 4 roky… jak zemnice dopadla?

  • Pavel says:

   Asi nijak. Už z pohledu na ty, kteří ji stavěli, se zdá, že se na další budování vykašlali, protože je mnohem příjemnější chlastat v hospodě než mrznou při stavbě a vůbec se nějak lopotit. Holt ten bushcraft asi tak nežerou.
   Žádná atomovka, žádná postapokalypsa, ani povodeň, ani požár, ani doba ledová, natožpak konec světa. Tak se na to vykašleme a půjdem raději balit holky. To je větší sranda.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam