subscribe: Posts | Comments

Výroba nosného systému

1 comment
Výroba nosného systému

Pokud se občas touláte v přírodě s foťákem či dalekohledem na krku, jistě mi dáte za pravdu, že to nebývá moc příjemné. Foťák skáče při každém kroku, mlátí se o tělo majitele, při předklonu padá z krku atd. Tahat tu váhu na krku po celý den také není extra zábava. Existuje řešení, které to vše řeší a napravuje. Říká se tomu Binocular Harness a v síti loveckých obchodů Cabela´s takové udělátko stojí kolem 30 USD, s minimem úprav ho ale vyrábí snad každá velká společnost.

Třeba toto je od Vortexu.

 

Dnes vám přináším podrobný návod na jeho výrobu.

Budete potřebovat 2 až 3 metry gumy (záleží na vašem objemu :) ), dvě přezky, dvě karabiny a kus kůže. Tyto součástky jsem bez problémů sehnal v prvních domácích potřebách, které jsem potkal, a stálo to celé 86Kč přesně. Dále je potřeba investovat trochu času. Pokud vám, stejně jako mě, ruce rostou ze zadku, vyrobíte tento závěs za cca 20 minut. Ti šikovnější to zvládnou rychleji.

Dva metry gumy rozdělíme na metrové odřezky, opálíme okraje zapalovačem a provlékneme oběma otvory přezky. Je to přezka, že ano? :)

Konce sešijeme.

V kůži uděláme otvory, které pak propojíme. Otvory děláme, aby se kůže nezačala trhat dál. Pokud nemáte průrazník, můžete je zkusit vyvrtat či vypálit. Samozřejmě místo kůže můžete použit nějaký plast či dřevo, je to v podstatě jedno.

Provlékneme gumu spodním otvorem kůže a znovu přezkou.

Přidáme karabinky.

Provlékneme gumu horním otvorem kůže a sešijeme. Máme hotovo.

Samozřejmě nejlepší by bylo ukázat výsledek na nějaké fešné slečně, ale jak se říká, nejsou nožky – není fotbal. Proto alespoň takto.

Můžete to vytunit ve stylu Leupoldu a umístit tam místo karabin rychoupinátka.

A na závěr přidám ještě tohoto roztomilého pána, ukazujícího všechny přednosti tohoto nosného systému.

 

  1. Petr says:

    To se bude hodit na čekanou… napadlo mě vylepšení konkrétně pro moji potřebu a to je táhnutí střeleného kusu zasebou.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam