subscribe: Posts | Comments

Rostlinné zdroje vody

1 comment
Rostlinné zdroje vody

Jak získat vodu z kaktusů: Soudkové kaktusy jsou dobrým zdrojem vody v poušti. Opatrně odřízněte vrchní část rostliny, snažte se vyhnout ostrým trnům. Dužinu uvnitř kaktusu roztlučte na kaši, tím se z ní uvolní voda. Tu z dužiny kaktusu prostě vysajte dutým stéblem nebo rákosem.

Jak získat vodu z popínavých rostlin: Odsekněte popínavou rostlinu v co nejvyšším místě. Odříznuté „větvi“ usekněte stonek v dolní části a do připravené nádoby sbírejte vytékající vodu.

POZOR!!! Zakalená mléčná šťáva (kokosové mléko) bývá jedovatá! Způsobuje průjem a tím oslabuje organismus.

Jak získat vodu z kořenů stromů: Vyberte mladý strom a uřízněte ho kousek nad zemí. Uprostřed zbytku kmene vydlabejte otvor, do kterého pronikne z kořenů voda!

Vodu lze také získat žvýkáním listů některých rostlin, jako například Smrdutka (Stapelila),

Nopál (Opuntia)

a Neoregalia.

  1. vlkodlaq says:

    V poušti se lze setkat se stromem baobabem, který ve spleti dutinek svého kmenu zadržuje velké množství vody. Poklepem zjistíme místo, které zní dutěji a vhodným nastrojem, který je zrovna po ruce, vydloubeme dřevo až na vodu, voda je čistá, nezávadná a chladivá s příchutí dubového sudu. Důležité je však díru po sobě pečlivě utěsnit!! Kolíkem zaraženým do otvoru apod. Pokud to neučiníme, strom starý i víc než tisíc let může zdechnout. Ve snaze přežít můžeme tak zničit něco, co žije stokrát i více než my sami. Howg

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam