subscribe: Posts | Comments

Výroba vodního filtru – Video návod

6 comments
Výroba vodního filtru – Video návod

Pokud potřebujete přefiltrovat vodu, tak toto je jedna z možností jak toho dosáhnout.Vyrobte a vyzkoušejte vodní filtr.

Výroba vodního filtru

 1. bimbanan says:

  Zdravim, rad bych se vyjadril k funkci vodniho filtru, ktery je popisovan ve videonavodu.

  Takovy filtr je v podstate dobry k tomu, aby vycistil vodu od mechanickych necistot (rozumej v podstate bahna). V zadnem pripade nevycisti vodu, ktera je (nebo muze byt) kontaminovana bakteriemi, prvoky a podobnou haveti – tedy napriklad vodu z rybniku.

  Ucinny zpusob, jak docilit ocisty od mikroorganismu je samozrejme vodu prevarit (alespon 10-15 minut). Popripade je mozne pouzit chemickych metod – jod, chlor. To by melo byt ve videu zcela jednoznacne uvedeno…

  Ve videu je mylne uvedeno, ze od mikroorganismu zbavi vodu drevene uhli. To je uzivano pro zbaveni vody chemikalii, toxinu (stejny princip jako uzivani medicinskeho uhli pri otrave apod.). Navic drevene uhli z ohniste neni aktivni uhli, ktere se v komercnich filtrech vyuziva. Nicmene samozrejme jako nahrazka (v nouzove situaci) asi lze pouzit (pravdepodobne vsak nedosahuje podobne ucinnosti).

  Autorum diky za video, nicmene by bylo dobre zminit v takovem navodu vsechna uskali. Aby si pak nekdo nemyslel, ze staci nabrat vodu ze zapachajici louze s hnijicimi rybami, prohnat PET flaskou a dobrou chut (to trochu prehanim) :)

 2. Váňa says:

  Dík za komentář. Musíš to brát trochu z jiného pohledu, smyslem toho videa bylo ukázat další možnost nouzového přefiltrování vody. Samozřejmě čím víc vodu nějakým způsobem upravím (převařím ji, použiju AQUASTERIL atd.), tím je to lepší, to si myslím, že každého člověka napadne. Náš tým bude natáčet ještě další metody čištění a filtrování vody, např. pomocí aquasterilu,převaření atd. Tyto videa, včetně námi probíraného, budou vloženy do jednoho velkého dílu, který se bude zajímat čistě o filtrování vody a čištění vody a bude tam vše o této problematice řečeno, takže se nemusíš bát :)

 3. Přesně jak řekl kolega, je možné, že jsme ve videu řekli nějaké pasáže nepřesně, ovšem podle mého názoru se tento filtr hodí především tam, kde není možnost převařit vodu např. z rybníku.
  Tento filtr slouží pouze k přefiltrování vody.

  • Jakub S. says:

   Jen bych chtěl dodat ,že voda z rybníka či jiné stojaté vody jakkoli přefiltrovaná je sama o sobě velké riziko, z dúvodu velkého množství bakterií a parazitů.

 4. bimbanan says:

  Zdravim, ja jsem umysl videa pochopil, ocenuji samozrejme kazdeho, kdo se snazi o v podstate jakoukoliv osvetu. Jde jen o to, ze informace ve videu jsou podle mne urcene pro taborniky/zacatecniky. Kazdy kdo se o pobyt v prirode sam zajima samozrejme vi o filtraci, prevarovani, cisteni pomoci tablet apod. dost a dost. A prave ti zacatecnici si nemusi uvedomit, ze pouze timto zpusobem bezpecnou a pitnou vodu neziskaji.

 5. To máš pravdu, ono v podstatě všechno co děláme (videa, články) je velice dobře známé. My nejsme žádní odborníci a také děláme chyby, spíš jde o to podělit se s ostatními, prodiskutovat, poučit se, navzájem si poradit .. a pokud se na naše videa někdo podívá, třeba jej také tento koníček zaujme a natočí svoje video, které bude o to lepší.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam