subscribe: Posts | Comments

Švéd přežil dva měsíce pod sněhem v autě

2 comments
Švéd přežil dva měsíce pod sněhem v autě
I když evropská média v posledních dnech zaplňují povětšinou tragické informace o sněhové kalamitě, lavinách (například o zraněném nizozemském princi), přinesly noviny ve švédsku i příběh s dobrým koncem.

Jedná taková těžko uvěřitelná přišla v sobotu ze skandinávského tisku. Celé dva měsíce údajně přežil jistý Švéd ve sněhem zasypaném autě.
Když pro něj přijeli záchranáři, byl podchlazený a vychrtlý, napsala agentura DPA s odvoláním na deník Västerbottens Kuriren.
Muž prý v tuhých mrazech v oblasti města Umea na severovýchodě Švédska přežil díky tomu, že v autě měl spacák a jedl sníh. Záchranářům, kteří pro něho přijeli, tvrdil, že na odlehlé lesní cestě uvízl 19. prosince.
Jeho zmizení nikdo nenahlásil policii. Policejní mluvčí v sobotu v rádiu SR řekl, že tvrzení muže uvězněného v autě se dá věřit, protože v okolí se nenašly žádné stopy. Cestu celou zimu nikdo neprotahoval.

Trosečníka objevili lidé, kteří projížděli kolem na skútrech. Teploty v okolí města Umea v posledních týdnech v noci klesaly i pod 30 stupňů Celsia. Nemocnice, v níž 45letý muž leží, uvedla, že na to, v jakých byl podmínkách, je v dobrém zdravotním stavu.

Zdroj: Aktualne.cz

  1. Petr says:

    Jedl sníh ? to mi přijde jako uplná blbina, v každým pořadu o přežití, kde se zrovna točí ve sněžných oblastech jsou první slova průvodce „nejeste sníh, zabíjí to“ takžeto mě trochu zaskočilo.

  2. Petr.p says:

    ANo to by ho ještě víc podchladilo.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam