subscribe: Posts | Comments

Sraz Bushcraft.cz &PostApo.cz 2014

2 comments
Sraz Bushcraft.cz &PostApo.cz 2014

V pořadí již třetí konference o přežití v krizových situacích. A zároveň velký sraz všech příznivců Bushcraft a PostApo tématiky.

Kdy?

Start je 26. července v 12:00, konec 27. července cca v 16:00.

Na co se můžete těšit:

Přednášky a praktická cvičení:

 

Petr Fiedor, kaskadér, fakír, ohňožrout, držitel 31 českých a světových rekordů, šílený pyroman a největší odborník na oheň, kterého jsem kdy potkal (HodneOhne.cz):

Přednáška „Oheň jako nepřítel” – Oheň a jeho hrozby (přímé i nepřímé). Jak a k čemu se používá Molotvův koktejl. Jak přežít v hořícím objektu. Prevence požárů a záchrana během nich.

Praktické cvičení: Pohyb v hořícím objektu. Jak se nenadýchat kouře. Jak sestrojit účinný filtr, který vám zachrání život. Kde v hořící chodbě najdete poslední zbytky kyslíku a jak se dostanete ven. Co je tepelná vlna a čím hrozí. Jak uhasit hořícího člověka a ošetřit popáleniny. To vše zjistíte a naučíte se v praktické části přednášky.

Vladimír Lazarev (Bushcraft.cz, PostApo.cz):

Přednáška a diskuze „Nože a vše kolem” – Jak si vybrat nůž. Jak ho správně používat. Základy výroby nožů.

Praktické cvičení: Broušení nožů snadno a rychle. Nehledejte v tom vědu, zvládne to každý už po 10 minutách.

Patrik Staněk a Petr Blažek, profesionální kuchaři z pražských restaurací (Mrtvak.cz):

„Broukožraní” – připravte si svého broučka. Příprava jídel a dezertů z několika druhů hmyzu ukončená slavnostní večeří :)

Soutěže o věcné ceny od sponzorů:

Soutěž v rozdělávání ohně v nouzových podmínkách.

Soutěž „Plynový útok”, rychlé obléknutí ochranného obleku a evakuace.

Další aktivity:

Vzduchovková střelnice.

Vrhání nožů na terč.

Vyřezávání lžiček.

Výroba nožů (dle zájmu).

Těšit se můžete také na mini verzi atomového výbuchu a další šílenosti.

Nechci si hrát na školku, ale musím dodat ještě něco:

Jste dospělí lidé a každý tam jedete na vlastní pěst, zodpovědnost za vás rozhodně nepřebíráme. Pokud se zabijete, příště už vás s sebou nejspíše nevezmeme. Nicméně mezi účastníky bude i několik zdravotníků a nadupanou lékárnu bude mít snad každý z nás, takže v případě zdravotních potíží se neváhejte obrátit na pořadatele.

Dále očekáváme i několik rodin s dětmi, proto stejně jako minulý rok platí oficiální zákaz požití alkoholu a psychotropních látek. Pokud si dáte jedno dvě pivka u ohně, nic se neděje, do němoty opilé dementy obtěžující přítomné slečny či děsící děti budeme však bez lítosti vyhazovat. Svoboda jednoho účastníka končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Dále upozorňuji, že jako obvykle budou mezi námi i příslušníci státních složek, pokud s tím máte problém, zajistěte si zábavu někde jinde.

Strava: V ceně je slavnostní hmyzí večeře. Jinak je to na vás. Na místě je velké ohniště + možnost použití vlastních grilů. V případě většího počtu zájemců uspořádáme organizovanou grilovačku.

Pitná voda: Bude zajištěna.

Ubytování: Ve stanech, pod plachtou či jen pod širým nebem. To je jen a pouze na vás. Ale moc se toho pravděpodobně nenaspí… :) Pro rodiny s dětmi je možné zajistit ubytování v místnostech pevnosti.

Elektřina, WC a pravděpodobně i sprchy: K dispozici.

Cena za celý víkend: 400,- za osobu při převodu na účet: 670100-2211439039/6210, nebo 500,- na místě. Děti do 12 let v doprovodu rodičů zdarma. Do zprávy pro příjemce napište, jaké jméno či nick požadujete na své jmenovce.

Pokud pošlete víc, zlobit se rozhodně nebudeme. Alespoň zakoupíme víc pyrotechniky :)

FB událost je zde: https://www.facebook.com/events/1428703484050002/

Abyste si udělali představu o tom, co vás asi čeká, podívejte se na fotky z loňské akce:

http://artifex.rajce.idnes.cz/2013-06-29_Konference_postapo

  1. Pavel says:

    Docela smutné, nač organizátoři cítí potřebu předem upozorňovat a varovat. Skoro to vypadá, jakoby se počítalo spíš s účastí mentálně zaostalých jedinců než s dospělými a svéprávnými osobami.

    • Žijeme v právním státě a je potřeba tyto věci řešit předem, aby bylo jasné, jak se věci mají. Účastnili se samí skvělí lidé, žádné problémy nevznikly a proto tedy nevnímámejako smutné, že jsme na to předem upozornili.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam