subscribe: Posts | Comments

Impregnace Sno-Seal

4 comments
Impregnace Sno-Seal

Pokud to ještě neznáte a nepoužíváte, zkuste! Mohu jen doporučit.

Použití: impregnace na výrobky z hlazené kůže, obuv atd. Doporučeno pro obuv s Gore-Tex, Sympatex apod.
Potřebný počet aplikací: pouze 1.
Způsob aplikace: ručním nanesením pomocí hadříku nebo umělohmotné houbičky (kousek staré, ale čisté houby na nádobí postačí).
Vydatnost balení: cca 15g na jeden pár obuvi.
Trvanlivost aplikace: dle četnosti používání, obvykle několik měsíců při četném používání ošetřeného výrobku.
Struktura výrobku: vícemolekulární vrstva.
Neobsahuje: oleje a živočišné tuky, silikon.

Sno-Seal je impregnační přípravek z pravého včelího vosku, který chrání kůži před deštěm, sluncem, sněhem a solí. Výjimečně dobře odpuzuje posypovou sůl a tím zabraňuje tvoření skvrn na obuvi. Zabraňuje vodě pronikat kůží, protože na jejím povrchu vyplní kožní váčky a zaschne do podoby pevného vosku. Sno-Seal chrání kůži také před vysycháním a udržuje ji pružnou a pevnou v nejsušších klimatických podmínkách.
Díky svému originálnímu složení však neproniká skrz všechny vrstvy kůže. Naopak krémy, oleje a výrobky z živočišného tuku prosakují všemi vrstvami kůže, takže postupně zanesou všechny její póry a vyplní tak přirozené průduchy ve struktuře materiálu, které mají izolovat a také vstřebávat pot.

Živočišné tuky a oleje narušují a rozkládají kůži. V koželužně se z kůže tuky odstraňují, aby se kůže uchovala v neporušeném stavu. Proč je tedy do kůže vracet? Na rozdíl od živočišných tuků se Sno-Seal nekazí, a proto nenarušuje ani nerozkládá kůži.

Sno-Seal vám umožní cítit se pohodlněji i v botách opatřených membránou Gore-Tex apod. Sno-Seal neovlivňuje funkci membrány Gore-Tex a ona nechrání povrch boty před vlhkostí a jinými nepříznivými vlivy. Membrána sice chrání vaše nohy před proniknutím vlhkosti zvenčí, ale když je bota promáčená vodou, kůže nemůže dýchat, je neprodyšná. Promočená kůže pak odvádí z nohou teplo, což vede k pocitu vlhkosti a chladu.

Sno-Seal vás bude nejenom udržovat v teple a suchu, ale nadto vám také pomůže odolávat únavě. Běžná kožená bota může nasáknout až půl kilogramu vody. To znamená, že při chůzi na vzdálenost 1 km musíte zvednout navíc 688 kg. Sno-Seal uchovává celou botu suchou, hřejivou a lehkou.

Oficialni text dovozce: gentiana.eu

  1. Macek says:

    Ahoj, naprostý souhlas! Používám již 3 roky na své kanady a je to opravdu neuvěřitelný prostředek pro ochranu. Ještě nikdy neprotekly .. Jinak Tip pro nanášení: Starým hadrem nanést tenčí vrstvu na obuv a fénovat :) Kůže se zahřeje ( nepřehánět ) a krásně vše vsákne. Opakuji zpravidla ještě jednou než se kůže nasákne. Bota pak působí zcela novým dojmem a kůže je nádherně ohebná. Nehledě na to že to nádherně voní. Za ty peníze nekupujte nic jiného!

  2. Zase jeden článek typu „představte si, že oheň lze rozdělat i lupou!“
    Tak abych přidal svou trochu do mlýna:
    1) „originální složení“ není nic jiného než včelí vosk, parafín a pár náhražek (překlad: sajrajtů).
    2) nejlepší krém (nově impregnaci) na koženou obuv si uděláme sami smísením včelího vosku s parafínem 3:1 (na sporáku), pokud máme či seženeme, přídáme kousek karnaubského vosku. Před krémováním je třeba směs přihřát.
    3) Přes moderní technologie atd., výše zmíněné nic nepřekoná, ověřené generacemi, ty nejlepší krémy (grangers..) nejsou nic jiného než opět včelí vosk, parafín a třeba ještě něco méně důležitého jako sajrajt, který směs udrží v krémovatelném stavu.
    4) Kožená bota může nasáknout až půl kilogramu vody??? Víš, že to je půl litru? :-) To musí být bota prázdná (bez nohy), pak se tam jistě vleze i víc! :-) Jinak je to samozřejmě kravina.. Kůže na jedné botě ze špatné či špatně ošetřené kůže dokáže nasáknout max půl deci, a to už opravdu musí „téct do bot“ :-D

    Můj názor na závěr, pokud jsou boty z kvalitní a opečovávané kůže, tak je kravina tam cpát ještě goretex.. jen zbytečná vrstva navíc. Ještě jinak, goretex v kožené botě je jen marketing cílený na neznalost lidí.
    Kdo byl na vojně tak zná, dobře nakrémované kanady vodu nepropustí ani po celém dni ve vodě ke kotníkům a goretex pochopitelně nemají.

    • kusna says:

      Na vojně jsem byl a to v zimě,přežití na Doupově a už po 4-5 hodinách byli nohy mokré,takže s tímto opravdu nesouhlasím…byli jsem tam 3 dny a i řidiči,kteří se jen občas prohnali sněhem,byli také promočení…a mokré jsme je měli i při klasické pořadovce a nebo při tříhodinovém odklízení sněhu !! Jedinej,kdo byl v suchu,byli lampasáci,kteří měli gore obuv.
      Netvrdím,že kůže je špatná,ale ta vojenská verze českých kanad stála fakt za vyliž….

      • No já měl na vojně (rok na to vojnu zrušili) kanady vzor 2000 bez goretexu, matlal jsem je ve vlastním zájmu vlastním krémem, ne tím fasovaným a týden jsem celou směnu makal v blátě chvílemi dost nad kotníky a do boty nešla ani vlhkost. Po každé směně boty opucovat, namatlat a nechat doschnout a ani jednou mě nenechaly ve štychu. Na čundr pravda už v kanadách nechodím (jsou i pohodlnější boty :-) ), ale na kůži jsem nezanevřel a bez goretexu se obejdu pořád.
        Pravda je, že zimu zažily spíše odpočinkově, v zimě jsem se moc nenadřel :-)
        Na druhou stranu voda (potažmo sníh) steče, kdežto bláto je ten pravý zátěžový test na boty.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam