subscribe: Posts | Comments

Ruská řetězová pila – video recenze

13 comments
Ruská řetězová pila – video recenze

Tato pila je ideální pro použití v extrémních podmínkách. Dle potřeby a tloušťky řezaného dřeva s ní mohou řezat jeden nebo dva lidé najednou.

Je obouruční, s řetězovou konstrukcí, určená k řezání listnatého i jehličnatého dřeva nejlépe s vlhkostí 12-50% (tzn. prakticky jakéhokoli).
Pila přeřeže prakticky všechno, je vyrobená z pružinové oceli, zakalené na 40-45HRC s antikorozní ůpravou. Zuby tvoří řez široký 3,5mm. Délka pily je 100 cm, řezací délka je 71 cm.
Pilka je prakticky balena v plastovém obalu 48x55x120 mm s celkovou váhou ( i s obalem ) pouze 250g.

Ruská řetězová pila

 1. Gray says:

  Povedena recenze.Pila je velice efektivní.Jenom malá výtka.Chlapi, jak mužete vlézt s kamerou pod strom, který přeřezáváte?!

 2. admin says:

  Jo, kluci! Jak muzete tak riskovat vybavenim?! :)

 3. Váňa says:

  Dík za komentář. Nejsem žádný sebevrah, pohled, který je natočený ze středu, byl natočený z ruky, jinak jsem celou dobu sledoval strom, nikoliv záběr kamery a byl jsem připraven reagovat, za další byl tento strom vybraný záměrně, jelikož horní část byla velmi dobře zaklíněná v jiném stromě, v poslední části, kdy strom měl každou chvíli spadnout, jsem byl úplně mimo něj. Po uřezání stromu, nám zabralo 10 minut než byl strom na zemi, díky již zmiňovanému zaklínění, takže myslím, že bylo vše provedeno správně, jinak se mám moc rád na to, abych kvůli videu riskoval své zdraví.

 4. Chtěl bych jenom zmínit, že ve video v úvodní části má být obouruční, místo oboustranná .. Omlouvám se za tuto chybu.
  Děkuji za pochopení

 5. Ahoj, jak je to s brousenim pily, jak dlouho si udrzi ostri?

 6. Quas says:

  Jsem tohle našel v Rumunsku parádní záležitost

 7. řezák says:

  fakt dobrá, do dutych rukojeti jsem si dal pár drobností jako sirky a škrtátko… a namotal jsem si na ně par gumiček, krom toho že se někdy hoděj to má výhodu že se pila složená v krabyčce nehýbe a nevydává zvuk

 8. cocker.ba says:

  normalny clovek by bol rezal (aspon druhu polovicu a spojil s prvim rezom) z hora dole a nie naopak,aby strom v uz v casti, kde je rez, „nezacvakol“ pilu.preto sa chlapi tak velmi namahali, lebo strom zacvakol pilu a ten odpor sa stale zvacssoval.takto by ani drevorubac nikdy nepilil.naco posobit proti gravitacii, ked ju treba vyuzit?ak by oilili zozadu dopredu, stacil by aj mensi rez-strom by sa bol sam pod vlastnou vahou nalomil…

  • ScoutX says:

   normální člověk si všimne, že strom je opřený dole a nahoře ve větvích, tudíž, při řezání od spodu se bude naopak otevírat. Ostatně jak dokazuje i odpadnutí špalku nakonec. Takže kluci volili dobře. Jen prostě řezat ve dvojici je dosti složité na koordinaci.

 9. vlkodlaq says:

  Aktérům videa bych vřele doporučil postudovat kácení stromu, návodů existuje fůra, většina je dokonce správná. Jinak pila dobrá.

 10. bouďák says:

  Kdybych na těchto stránkách neviděl spoustu chytrých nápadů, musel bych po shlédnutí videa prohlásit: Jak rychleji nepřežít. Tuhle pilu nemám, nemůžu hodnotit. Souhlas s vlkodlaq. Proboha odstraňte to video, jinak pošlu video, že sekerou to jde rychleji :-)

 11. Major says:

  Zdar,
  No vypada to pekne, ale dle meho zcela k nicemu. Realne pouziti je pouze ve dvou. Neumim si predstavit rezat s tim neco sam. Behem rezani spalite velke mnozstvi energie, ktera se hodi jinde. Za par stovek je lepsi skladaci pilka typu fiskars nebo podobne.

 12. Petrinox says:

  Nezkoušel někdo něco podobného s řetězem z motorové pily? Ten možná po vhodném nabroušení může řezat docela slušně. Chtělo by vychytat, aby šel utáhnout jen rukama. Třeba vynechat pár řezáků, větší omezováky, jiné úhly… Nějaké zkušenosti? Díky :D

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam