subscribe: Posts | Comments

Ontario RAT 5 – video recenze

5 comments
Ontario RAT 5 – video recenze

A máme tu další recenzi. Tým Jak přežít otestoval pro nás nůž Ontario Rat 5.

Ontario RAT 5 – video recenze

 1. pavel 3 says:

  nůž je dobrý,ale z hlediska použití,velikosti a ceny je lepší volba
  FALKNIVEN F1 nebo např.COLD STEEL MASTER HUNTER.

 2. umyvadlo says:

  Zdá se ni to, nebo ten kolega nemá tu vatu ani v igelitu ? Co se kudly týče, je určitě dobrá, ale osobně jsem byl svědkem jak se jinému typu nože této firmy udělal zmrzačující zub při relativně malé zátěži. Je to asi jen pocit, ale FALLKNIVENu F1 bych věřil víc.

 3. Vcelku mi přijde u některých menších nožů testování sekáním a štípáním nelogické, byť chápu, že má za účel otestovat odolnost nože. Takový nůž je primárně určen k řezání a „ručním pracím“, pokud chci sekat, zvolím na dřevárnu vhodnější (delší, větší) nástroj, třeba osvědčenou mačetu nebo kukri od cold steel za pár set (ta jejich uhlíkovka je parádní, nezničitelná a po přesekání 15cm klády pořád holí.
  RAT 5 je dobrý nůž, vzhledem k použité oceli však značně předražený, 1095ka je broušená z masivu (není kovaná). Za ty prachy už by byla laminátová čepel kovaná na míru od kováře, která přece jen 1095ku stále vlastnostmi předčí (materiál je zhutněný, proto lépe a déle drží ostří)
  Pokud při koupi nože oželím korozivzdornost, stále není nad kovanou čepel (ideálně laminát z nástrojové a pružinové oceli). I v případě sériových nožů z nástrojovky (už poněkud dražší) vede kovaná laminátová čepel, která vede v mechanické odolnosti (zlomení, vylomení ostří..)

 4. vlkodlaq says:

  Tak už spoustu nožů vzala voda a i mě se do rukou dostala RATka, konkrétně 6. Je to dobrý nůž a s docela dobrým výbrusem (i když upřednostňuji výbrus více do jedovata), ale pořád si myslím, že je silně předražený (obvzlášť na 1095ku a sériovku) a pokud se domluvíte s některým levnějším nožířem, máte mnohem lepší si nechat udělat kovaný nůž na svou ruku.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam