subscribe: Posts | Comments

Sběrač bobulí

2 comments
Sběrač bobulí

Sběrač bobulí

 • Nejprve nařežte dva dřevěné kruhy s průměrem kolem sedmi centimetrů

 • Na jeden z kotoučů narýsujte kružnici ve vzdálenosti asi 1cm od okraje a celou vnitřní část kotouče vyřežte. Zbytek dřeva odstraníte pomocí malého dláta. Oba kotouče vyhlaďte šmirgl papírem.

 • Nyní si vemte špejli a najděte vrták stejné velikosti jako je velikost špejle. Vyvrtejte díry pár milimetrů od sebe po obvodu jednoho z kotoučů. Dřevo s vyvrtanými dírami položte na zatím nezpracovaný kotouč, na kterém místo pro díry vyznačíte například mikrotužkou nebo špendlíkem.

 • Jakmile budete mít oba kotouče provrtané, začněte dírami jednu po druhé provlékat špejle a lepit speciálním lepidlem na dřevo.

A už nebudete muset sbírat borůvky jednu po druhé rukama!

Zdroj: http://www.bushcraft.ridgeonnet.com/making%20a%20berry%20picker.htm

 1. Pavel says:

  Je to vlastně hřeben na borůvky které jsou v ČR zakázány ale pokud to netrhá listy tak skvělej nápad.Vyrazíš si do lesa na borůvky a vidíš všude rudé stonky borůvčí to se mi začíná krev v žilách.

 2. Richard says:

  to Pavel, ty idiote jdi se podívat jak vypadá borůvčí na podzim. Jde vidět, že o tom víš akorát tak velký kulový z doslechu. Krom toho justice nezakazuje sběr hřebenem, tak si běž šířit svoje rádoby intel-moudra někam jinam, kde budou stát o tvoje polopravdy.

  k Autorovi, tohle zařízení je v podstatě k ničemu pokud má člověk zájem dosáhnout nějakého efektivního výsledku. Dokážu si představit, že bych s tím zkusil sbírat rybíz, nebo podobné bobulovité plody ze zahrádky. Ale na borůvky je to příliš křehké, úzké.. krom toho z mého logického hlediska postrádá smysl kruhový tvar. Na druhou stranu je to něco nezvyklého pro mé oko a obdivuji tvou nápaditost. Místo špejlí bych doporučil spíše svářecí drát.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam