subscribe: Posts | Comments

Naked and Afraid (Nazí a vystrašení)

1 comment
Naked and Afraid (Nazí a vystrašení)

Je dost pravděpodobné, že jste zatím neslyšeli o tomto novém počinu od Discovery channel, o seriálu s názvem Naked and Afraid (Nazí a vystrašení). Reality show prezentovaná jako Everest mezi pořady o přežití nám ukazuje pokaždé jinou dvojici instruktorů přežití/ odborníků přes survival, kteří jsou ponecháni v divoké přírodě se snadným úkolem – Přežít a za 21 dnů na předem určeném místě podat signál. Nemají oblečení ani zásoby, pouze svoje znalosti, schopnosti a svého parťáka.

 

Zní to skvěle, že? :) .

Skutečnost je však trochu jiná. Každý z účastníků dostává plátěnou tašku, ve které najde svůj užitečný předmět, například (psané po dvojicích): bojový tanto nůž a hrneček, sekerka a křesadlo, mačeta a plavecké brýle.

Tašku samozřejmě mohou využit také.

Pokud někdo bude potřebovat kvalifikovanou medicínskou pomoc, dostane ji.

Je to především show, takže sem tam se dočkáte nepřirozených a přehnaných reakcí, ve stylu Tomo Hanksova Trosečníka.

 

Proč je ale NUTNÉ toto reality show sledovat?

Ne, pánové, klid, všechny intimní partie krásných survivalistek jsou pečlivě rozmazávány. :)

Sledovat to musíme proto, že jedině tam jasně a v detailech uvidíte, že chybuje naprosto každý. Nikdo není dokonalý, nikdo neovládá všechny techniky přežití na 110%. Jen v civilizaci to nemá tak zničující následky, jako v divočině. A sledovat z pohodlí domova, jak z namakaných, potetovaných borců a krásných, sebevědomých bab se stávají vystrašení a nejistí smrtelníci, je přece jen k nezaplacení. Na vlastní oči se tak můžeme přesvědčit, že jakékoli naše znalosti a schopnosti jsou k ničemu, pokud nezachováme chladnou hlavu a každý krok nepropočítáme stokrát dopředu. A o tom vlastně přežití je. O snížení počtu naších chyb. Protože pokud nechybujeme, pokud vše probíhá přesně dle naší režie, pak se nejedná o přežití, ale o piknik. Někdy trochu extrémnější, někdy možná více vzrušující a vyčerpávající, ale přece jen piknik.

První díly můžete sledovat ZDE.

P.S. Mimochodem, takto chyboval producent tohoto pořadu:

 

  1. DejvCZ says:

    Discovery je jedna velká telenovela! Na 90% pořadu se nedá koukat!

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam