subscribe: Posts | Comments

Lesní požár

2 comments
Lesní požár

Lesní požáry mohou vzniknout náhodně od blesku, nebo i záměrně. Nejčastější jsou lesní požáry v místech, kde je suchá půda, obzvláště v jehličnatých lesích. Nejvíce nebezpečné je období sucha (léto). V některých zemích je také kempování za doby sucha úřady zakázáno. Ale v oblastech, kde jsou velmi časté tyto lesní požáry, bývají turisté informováni o tomto nebezpečí výstražnými cedulemi, nebo správou parku.

Záchrana z lesního požáru

- Snažit se z postižené oblasti rychle odejít
- Najít vhodný úkryt
- Vyhledávat volná místa bez vegetace
- Doporučuje se, pokud jste obklopeni hořící vegetací, ulehnout na zem a přikrýt se hlínou
- Po požáru dbát zvýšené opatrnosti, mohou vás ohrozit podzemní požáry, nebo hořící větve

Před vycestováním do oblasti s velkým výskytem lesních požáru raději se poradit s lesní správou a přibalte s sebou podrobné mapy a GPS.

Autor: Lukáš Ž.

Tento článek byl zařazen do soutěže Bushcraft.cz

Zaujal vás tento text? Pomozte autorovi vyhrát v naší soutěži, napište do komentáře svůj kladný názor, nebo klidně pouze znaménko „+“!

  1. vlkodlaq says:

    Pokud kolem Vás hoří hustý les a zahrabete se do hlíny, budete upečeni do zlatova. Pokud už hoří les pořádně, nemáte žádnou možnost oheň zmírnit a nemáte kam utéct, zapalte les o kus dál po větru (pouze v případě, že jde oheň s větrem) a na vypáleném místě naleznete relativně bezpečné útočiště (dávat pozor, jestli vám nechytly boty, pak doporučuji poskakovat na místě a pokřikovat „pálí,pálí“

    Uposlechnutí rady o zahrabání se v hořícím lese vás může stát život.

    • Regis says:

      Je to blbost, presne jak pisete. Nez nakopete dost hliny, nez se ji prikrejete v dostatecne vrstve tak uhorite. Nemluve o te nemile vlastnosti, ze ohen ma tu nemilou vlastnost, ze zene vzduch nahoru – takze bud se uskvarite, udusite, nebo oboji zaraz….

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam