subscribe: Posts | Comments

Problémy v ústech

2 comments
Problémy v ústech

Bolest zubů infekčního původu lze léčit přírodně, k boji proti infekci lze využít echinaceové tobolky nebo česnek. Naneste několik kapek hřebíčkového oleje na vatovou tyčinku a potřete jím dáseň. Celá oblast znecitliví. K léčení abscesu pijte čaj z kořene krtičníku a z plodů zlatice (jedna čajová lžička obou bylin dohromady na šálek čaje).

Častým problémem bývají krvácející dásně. Prevencí proti onemocnění dásní je dostatečná ústní hygiena a příjem vlákniny, která mimo jiné čistí zuby. Ústa proplachujte rostlinami s antiseptickým účinkem, které sníží krvácivost a otok dásní: Nálev připravte z řepíku či šalvěje a vody.

Afty jsou malé vředy v ústech, které se nejčastěji nacházejí na jazyku, patře nebo na tvářích. Nejprve se vytvoří puchýřky, které poté popraskají a zanechávají po sobě bolestivé vřídky. Jejich příčina je neznámá, nejčastěji se afty objevují u unavených a přepracovaných lidí. K posílení imunity jezte ženšenové nebo česnekové tobolky. Dále je vhodné vyplachovat si ústa nálevem ze šalvěje, listů maliníku nebo z heřmánku.

  1. nekdoodnekudnikam says:

    Udajne ucinky echinacea byly v nedavne dobe, po dlouhych letech diskuzi, vedeckou studii vyvraceny. Veskery jeji efekt je placebo.

    • Doctor says:

      Tak nevim jak na zuby, ale co se týče virových onemocnění a nachlazení, nic lepšího než echynaceu jsem v nezažil. Místo drahých chemických sraček typu koldrex mi obvykle postačí vzít si jednu až tři tablety s extrakty z echynacei z bio zdrojů a je po chřipce. Tedy pokud se to použije včas, než nemoc propukne naplno. Funguje to na mnoha mých známých na 100% A účinky jsou doloženy i klinickými studiemi.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam