subscribe: Posts | Comments

James Kim – Boj o holý život

0 comments
James Kim – Boj o holý život

„Bear Camp Road“ v americkém státě Oregon je nebezpečná oblast v horách uprostřed divočiny. Cestovatelé musí překonat veliké převýšení, silnice je zde velice úzká a terén je celkově nebezpečný. Tato oblast rozhodně není určená pro pěší turistiku v zimě, vyžádala si i pár životů řidičů automobilů, které zde uvízly.

Jedním z nich byl Američan James Kim.

Zima roku 2006, Oregon, USA.
James Kim (35) s ženou Kati (30) a jejich dvěma dětmi Penelope (4) a Sabine (7 měsíců) vyrazili v zimě roku 2006 za jejich příbuznými oslavit den díkuvzdání. Kimovi měli v plánu dorazit do San Francisca 27. Listopadu. Když se však neukázali ani o den později, začali si jejich známí dělat starosti.
Později se ukázalo, že rodina zůstala uprostřed bouře po několik dní uvězněna ve svém autě právě na silnici Bear Camp Road. Nejprve je hřálo topení jejich auta, to však nevydrželo dlouho. Kimovi byli přinuceni udělat vše proto, aby se udrželi v teple, začali pálit pneumatiky. Kati po celou dobu kojila obě své dcery (dokonce i čtyřletou Penelope), aby jim zajistila tolik potřebnou potravu.
Po několika dnech se James Kim, otec rodiny, rozhodl vyhledat pomoc. Proto si sbalil nejnutnější věci a vyrazil. Později se ukázalo, že šel v kruhu, jeho tělo bylo nalezeno pouhou míli od auta uvězněného ve sněhu. Těžko říci, jestli měl v plánu pátrání ukončit a vrátit se k rodině, nebo jestli byl z důvodu špatného počasí dezorientovaný.
Kati, Sabine a Penelope byly o pár dnů později nalezeny a zachráněny. Kimova žena utrpěla těžké omrzliny, ale dostala se z toho a amputace končetin naštěstí nebyla nutná. Zprávy o jejich případu se okamžitě rozšířily a Kimovi kolegové, rodinní známí, i neznámí lidé se rozhodli rodinu podpořit nejrůznějšími povzbuzujícími vzkazy, finančními dary, a podobně.
Nalezení rodiny Kimových ostatní povzbudilo a po Jamesovi se rozjelo pátrání v plné síle. Nasazeny byly vrtulníky s termovizí, sněžné skútry, akce se zúčastnili pěší záchranáři a záchranáři sjíždějící nedalekou řeku na raftech. Den po nalezení Kimových se podařilo najít několik předmětů jako mapa nebo kalhoty a věřilo se, že je za sebou zanechal James úmyslně, aby pomohl záchranářům při pátrání.
Ti vytipovali oblast, kde by se James Kim mohl s největší pravděpodobností nacházet. Do těchto míst se rozhodli shodit balíčky vybaveny potravou a potřebným teplým oblečením. V balíčcích byly i dopisy od Jamesových nejbližších, ty měli za úkol hlavu rodiny podpořit.
James Kim byl bohužel o další den později nalezen mrtvý, jeho smrt byla zapříčiněna podchlazením. Terén, ve kterém se pohyboval, byl extrémně nehostinný. Záchranáři s nejlepší možnou výbavou měli problémy vydržet venku pár hodin- James Kim to vydržel několik dnů, přestože na sobě neměl nic jiného než věci k domácímu nošení.
Tento příběh se okamžitě stal mediálně známým a zvednul obrovskou vlnu solidarity vůči Jamesově rodině. James Kim se v mezní situaci zachoval jako hrdina a rozhodl se chránit své nejbližší, bohužel za cenu nejvyšší oběti.

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam