subscribe: Posts | Comments

Grohmann 4 Survival – foto recenze

11 comments
Grohmann 4 Survival – foto recenze

Do rukou se mi dostal tento skvělý nůž značky Grohmann a musím říci, že mě dostal.

Celková délka nože je asi 26cm a přičemž rukojeť má 12cm a čepel 14cm.

Naprosto mi tyto rozměry sedí na mé požadavky. Na vycházky do lesa jsem chtěl nůž ani velký, ani malý a nemusel se obávat o jeho výkon při práci jak drobné, tak např. při štípání dřeva na oheň.

Zpracování nože je na skvělé úrovni, kožené pouzdro, k němu dodávané, je taky kvalitně zpracované a lze ho bez problému nosit na opasku. Jedinou výhradu mám k poutku, které se dá snadno uříznout při vyndavání nože.

Při práci s tímto nožem vynikne jak jeho tvar, který se skvěle hodí na sekání, tak i jeho ostrost, kterou oceníte např. při krájení chleba. S Grohmannem se opravdu pěkně pracuje a jeho škála využití je opravdu veliká.

Není co vytknout, není co dodat. S nožem jsem velice spokojen, jak z pohledu pracovního, tak z pohledu výdrže.

Na závěr snad jen dodat, že Grohmann je nůž s širokou škálou využití a jeho pořízení vás určitě nebude mrzet. Cena také není nějak závratná (cca: 3000Kč), ale to už je dle svého gusta.

Pro Bushcraft.cz Pavel L. alias Pawelos.

 1. atti.hombre says:

  V celku sympatická kudla…

 2. engys says:

  Tak tento nůž se mi líbí čím dál víc. Přemýšlím, že si vyrobím kopii. Ta ergonomie musí být výborná.

 3. admin says:

  Ja ti ho klidne poslu na zkousku, az mi ho Pawelos vrati. :)

 4. engys says:

  Děkuji za nabídku. Já si počkám na akci bushcraft/survival 2011 a osahám si ho tam, pokud ho vezmeš.

 5. admin says:

  Urcite vezmu.

 6. Kanaďan says:

  Mám dotaz: z jaké oceli a s jakým typem výbrusu je tento konkrétní model? ta recenze taková povrchní a nic mi, jako milovníkovi nožů neřekne. O tom, že Grohmani jsou fajné nože, vím, ale z recenze sjem se nedozvěděl třeba ani to, jaké řezné vlastnosti má, jak sedí v jaké ruce, jaký typ úchopu preferuje uživatel atd. :-(

 7. admin says:

  Ocel je ta jejich uhlikovka, vybrus je videt na fotkach a co se tyce recenze… Nekdy nuz proste sedne tak, ze neni treba nic rikat a vysvetlovat. Pawelos zda se nasel ten SVUJ :) .
  Za sebe mohu rict, ze se N4 drzi naprosto bajecne a reze jeste lepe. Maloktery nuz ma tak jedovate ostri, jako dobre nabrouseny Grohmann.

 8. Marek says:

  Měl bych dotaz: rozhoduji se jaký nůž si koupím.
  Na netu je spousta kvalitních a moderních nožů popř. Gerber LMF 2, nebo Bear Grylls ultimate knife a také těch kvalitních a tradičních jako je tento a mnoho dalších.
  Jaké ty osobně preferuješ a nebo jaký bys mi doporučil.
  Rád bych věděl tvůj názor :)

 9. http://www.noze-nuz.com/marbles/MRX80103.php
  Vynikající survivalový nůž do přírody za parádní cenu. Je z uhlíkovky, ale v mnohém předčí třeba fallkniven F1 (je masivnější, delší a těžší) použítá uhlíková ocel je parádní, nůž nezlomíte, kdybyste se po. a skvěle drží ostří, už z fabriky je nůž parádně vybroušen a tak stačí dotáhnout na keramice. Značka marbles u nás není moc známá, ale firmu založil vynikající nožíř s letitými zkušenostmi a kudla podle toho vypadá.
  Za litr nejlepší kudla do lesa a předčí i hodně nožů v rozpětí 1500 – 3000kč

 10. vlkodlaq says:

  Uplynula nějaká doba a po nožích Grohmann v kanadském stylu neštěkne pes, jsou jen špatně k sehnání (jen na několika eshopech) a když je někde mají, tak jen pár kusů, protože jejich prodejnost je bídná a myslím, že to o něčem vypovídá, buď se nelíbí netradiční (v kanadě tradiční) tvar, nebo nemá takovou úžasnou užitnou hodnotu, jak se tu tvrdí, naproti tomu předražené Topsy se prodávají na kila. Proč?

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam