subscribe: Posts | Comments

Potopení rybářského trauleru – videa z místa události

1 comment
Potopení rybářského trauleru – videa z místa události

Oznámení o střetu trauleru s ledovou krou v Beringově moři mi dorazilo už někdy před týdnem, ale jelikož v médiích nebyly skoro žádné informace (celkem pochopitelně – všichni přežili, tudíž je to nuda a nestojí to za zmínku), tak jsem neměl zdroje pro nějaký slušný článek.

Avšak dnes mi jeden ze čtenářů poslal odkaz na videa, která pořídili členové posádky během evakuace a to už za zhlédnutí rozhodně stojí! Můžeme sledovat evakuaci za pomoci nafukovacích člunů, přesun na druhou loď a také samotné potopení trauleru.

Ale nejdříve jedna z oficiálních zpráv popisujících tuto událost:

V Beringově moři se v důsledku srážky s ledovou krou, která prorazila trup, potopil chladírenský trauler Kapitán Bolsunovskij. Na palubě lodi se nacházel 91 člen posádky. Všichni byli zachráněni traulerem Dersu Uzala, který plul kolem. Po srážce s ledovou krou se loď držela na hladině ještě 40-45 minut. Za tuto dobu celá posádka stihla loď opustit.

Zdroj: http://czech.ruvr.ru

A teď videa:

Evakuace posádky za pomoci nafukovacích člunů

Nalodění na trauler Dersu Uzala

Potopení trauleru Kapitán Bolsunovskij

A jako třešnička – ukázka práce na jiném rybářském trauleru za bouře. Ti chlapi mají titanové koule!

  1. Lukáš says:

    Ti Rusáci měli kliku, že ta záchrana probíhala na klidném moři. Kdyby tam byl takovej masakr jako na tom posledním videu, tak by to dopadlo asi hodně blbě a byly by toho plný zprávy. :-)

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam