subscribe: Posts | Comments

Porod v divočině – nová reality show

5 comments
Porod v divočině – nová reality show

Ano, vidíte dobře. Tak blízko přírodě nebyla snad žádná reality show. Skutečně někoho napadlo udělat několikadílný seriál a ukázat přírodu jak má být.  Žádní doktoři, žádné léky, žádná desinfekce – o tom je Born in the Wild, kterou brzy začne vysílat kabelová stanice Lifetime v USA.

Show byla inspirována slavným video klipem na youtube, který za rok od uveřejnění nasbíral přes 20 milionů zhlédnutí.

Co na to říkáte? Je to krok ku souznění s matičkou přírodou, nebo absolutní degradace zábavního a filmového průmyslu?

Pokud si to stále nedovedete představit, tady máte ten slavný dvacetiminutový klip:

 

 

P.S. Jsem zvědav, jak rychle to ode mne okopírují novinky.cz :)

 1. Martin says:

  Podle mě absurdita, když vidím, jaký je problém, když chce žena rodit mimo porodnici. Ve světě, kde porod doma, věc stará jako lidstvo, je dnes tabuizována. Současný kocourkov, kdy dítě a v jistém smyslu i rodička jsou téměř majetkem státu, je, jak říkají slováci „dole chrbtom“Tohle by nemělo být trhák realityshow, ale běžná možnost výběru každé matky. Svoboda volby nesmí být matce upořena. Vyjma jediné volby a to usmrcení, či úmyslné poranění malého dítěte. Tady ale už zabředávám do příliš složitých otázek. Reality show – hnus. Praxe – jedině dobře.

  • Uby says:

   Moje čerstvá zkušenost s porodem je taková, že v průběhu přirozeného porodu (prvorodička) po 16hod. po odtoku plodové vody se rodička nedostatečně otevírala a skončilo to císařem. Hlavně ovšem s ohledem na dítě, které je po celou dobu sledováno na CTG a v okamžiku špatných ozvů se včas zasáhne, což se v domácích podmínkách zvládnout nedá.
   Jedna věc je svoboda volby a druhá rizikovost..
   Vzhledem k tomu, že mnoho porodnic v ČR jsou již dnes Baby friendly a nechávají rodičce možnost rodit jak ona si řekne a použít i porodní plán, jenž je pro lékaře závazný jakožto přání matky, tak nejsem zastáncem domácího porodu. Jakýsi návrat k přírodě je pěkná myšlenka, nicméně úmrtnost při domácích porodech byla obrovská jak matek, tak i dětí. Doporučuju tedy raději si vybrat porodnici, která vyjde vstříct přáním matky, než riskovat život a zdraví své i dítěte. Pokud už se dotyčná rozhodne rodit doma, neměla by být prvorodičkou, ale mít už zkušenost s fyziologickým porodem..

 2. vlkodlaq says:

  Souhlasím a ještě myšlenku rozvedu dále. Vzhledem k riziku spojeným s porodem domácím/v přírodě je takový porod obrovská nezodpovědnost, bezohlednost a zabedněnost matek, které si plně neuvědomují riziko s takovým porodem spojené. Je fajn, že chtějí být nature, ale ať se tak rozhodují v případech, které se týkají jen jich a ne dalšího života. I případná přítomnost porodního asistenta/porodní báby toho při komplikacích moc nezachrání, zvláště u provorodiček je takové riziko obrovské. Když ženská zblbne, co už, ale chlap, který svou ženu nechá takhle rodit je podle mně tupý egoista, který si nedokáže promyslet následky svých rozhodnutí a v případě porodních koplikací vedoucích ke smrti dítěte by měli jít sedět oba. Nepřeju nikomu nic zlého, ale takoví si za to můžou sami a přímo si o to říkají. Proč bych měl zbytečně riskovat, když nemusím? Je to stejné jako s očkováním. Matka nedá své dítě naočkovat, protože to považuje za byznys farmaceutických fabrik a myslí si jak není chytrá a zásadová a pak je strašně špatná a překvapená z toho, když děcko zařve na černý kašel a spol.
  Jedna věc je běhání po lese a hraní si na přežívání, druhá svým sobeckým jednáním ohrožovat život dítěte i svůj a ještě do toho tahat chudáky pohřebáky, kteří to pak musí uklízet.
  Život není jen o dnešku.

 3. Matyáš says:

  Tak je to tady-už to prosáklo i do médií:)

  zena.centrum.cz/deti/tehotenstvi-a-miminko/clanek.phtml?id=803753#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-23

Leave a Reply

Protected by WP Anti Spam